PL EN
34. Wrocław Maraton - już za nami

W ostatnią niedzielę, 11 września 2016r., odbył się 34. PKO Wrocław Maraton. Dokładnie 42 195 metrów trasy wyznaczonej ulicami Stolicy Dolnego Śląska ukończyło przeszło 4120 osób w tym Patryk Woźniak Kierownik jednego z zespołu Canon Ophthalmic Technologies, Jak go wspomina nasz Maratończyk?

Patryku był to Twój pierwszy maraton, jakie są Twoje wrażenia?

Przede wszystkim jestem strasznie szczęśliwy, że udało mi się go ukończyć (uśmiech). Miejscami temperatura powietrza przekraczała nawet 30 stopni Celsjusza, co nie ułatwiało pokonania 42 kilometrów!

Skąd pomysł, żeby wziąć udział w maratonie?

Chciałem sprawdzić czy dam radę. Biegam dopiero od 3 lat i udział w maratonie był dla mnie wyzwaniem oraz sprawdzeniem swoich możliwości. Dlatego ukończenie go w ciągu 4 godzin i 57 minut uważam za duży sukces.

Co Ci dał udział w maratonie?

Teraz to już mogę wszystko zrobić! :)

Jakie są Twoje „maratonowe” plany?

Bardzo chciałbym wziąć udział w maratonie, który odbędzie się 24 lutego 2017 roku w Tokyo. Uważam, że może to być niezapomniane przeżycie nie tylko ze względu na sam udział ale również na możliwość poznania tego pięknego miasta z perspektywy biegacza.

Gorąco Ci gratulujemy i czekamy na kolejne maratony z Twoim udziałem! :)

TestingCup 2016

TestingCup już po raz czwarty przyciągnął setki osób z Polski i zagranicy, w tym i dwie drużyny testerów z Canon Ophthalmic Technologies, chcących walczyć o tytuł Mistrza Polski w Testowaniu Oprogramowania.

Tym razem zawody odbyły się w dniach 23-24 maja 2016 w designerskim budynku Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, gdzie w zawodach wzięło udział ponad 350 testerów startujących w dwóch kategoriach grupowej oraz indywidualnej. Dla porównania w pierwszej edycji mistrzostw w 2013 roku stanęło w szranki jedynie 100 osób.

Zadaniem zawodników było przetestowanie aplikacji Mr. Buggy, powstałej specjalnie na potrzeby TestingCup 2016. Tak jak w zeszłym roku Canon Ophthalmic Technologies reprezentowały dwie drużyny Canon-OT „Mogło być gorzej” oraz Canon-OT „Komando Δ Foki”. Po zeszłorocznym sukcesie naszych testerów, którzy zajęli III miejsce w rywalizacji grupowej, byliśmy pewni, że i tym razem jedziemy po puchar. Tak też się stało! Drużyna Canon-OT „Mogło być gorzej”, w składzie Mariusz Kowalski, Michał Pegza, Piotr Kiszka, zajęła III miejsce potwierdzając tym samym wysokie kompetencje w dziedzinie testowania. Wszystkim serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję TestingCup!

Survival Race

21 maja 2016 ekipa Canon Ophthalmic Technologies wystartowała w miejskim biegu z przeszkodami MEN EXPERT Survival Race. Wszyscy pracownicy ukończyli zawody, czego im serdecznie gratulujemy! Chociaż nie obyło się bez karnych ćwiczeń, większa część deklaruje zwiększenie dystansu w przyszłej edycji. Przyjacielska atmosfera charakteryzująca brak rywalizacji to jedna z najważniejszych cech coraz liczniejszych występów Canonowej drużyny na arenie sportowej.

Zakończenie Sezonu Narciarskiego

Zakończenie sezonu narciarskiego grupa pracowników Canon Ophthalmic Technologies postanowiła spędzić w górach. Na początku marca miał miejsce wyjazd sportowo-integracyjny do Czech, zarówno dla narciarzy zaawansowanych jak i tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem, gdzie pod okiem instruktorów każdy mógł poćwiczyć technikę jazdy. Do zobaczenia w Czechach za rok!

Mistrzostwa w Testowaniu 2015

Dwie grupy Canon Ophthalmic wzięły udział w konkursie Testing Cup w dniach 11-13 maja 2015 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Gratulujemy wszystkim - obydwie grupy zajęły wysokie miejsca w rankingu konkursu, a "Komandosi" stanęli nawet na podium, zajmując trzecie miesjce! Pięknie sie prezentują, na szczęście w prawidłowych rozmiarach koszulek.

Bieg Firmowy

W odbywającym się 16 maja 2015 roku Biegu Firmowym wystartowały dwa zespoły z Canon Ophthalmic. Obu drużynom udało się dobiec do mety (Canon I na 158 miejscu, Canon II na miejscu troche dalszym...), gdzie każdy zawodnik musiał pokonać całą poniższą trasę, a niektórzy nawet dwukrotnie. W sumie w biegu wzięło udział ponad 800 zespołów.